🔥8290

While the world is reeling from the tragic death of NBA legend Kobe Bryant, the Grammys must go on. It’s music’s self-proclaimed biggest night of the year. This year’s nominees were announced back in November by Alicia Keys, who hosted the awards show for the second time. Turns out when Beyoncé sang “Who run the world? Girls!” she was specifically talking about the 2020 Grammy Awards. Lizzo and Billie Eilish led the nominations with eight and seven, respectively. This year’s Grammys took place on January 26 at 8 p.m. Here’s a list of the winners in each category so far.

Best Compilation Soundtrack for Visual Media
The Lion King: The Songs, various artists
Quentin Tarantino’s Once Upon a Time in Hollywood, various artists
Rocketman, Taron Egerton
Spider-Man: Into the Spiderverse, various artists
A Star Is Born, Lady Gaga and Bradley Cooper

Best Score Soundtrack for Visual Media
Avengers: Endgame, Alan Silvestri
Chernobyl, Hildur Guðnadóttir
Game of Thrones: Season 8, Ramin Djawadi
The Lion King, Hans Zimmer
Mary Poppins Returns, Marc Shaiman

Best Song Written for Visual Media
“The Ballad of the Lonesome Cowboy,” Randy Newman (Chris Stapleton, Toy Story 4)
“Girl in the Movies,” Dolly Parton and Linda Perry (Dolly Parton, Dumplin’)
“I’ll Never Love Again” (Film Version), Natalie Hemby, Lady Gaga, Hillary Lindsey & Aaron Raitiere (Lady Gaga and Bradley Cooper, A Star Is Born)
“Spirit,” Beyoncé Knowles-Carter, Timothy McKenzie & Ilya Salmanzadeh (Beyoncé, The Lion King)
“Suspirium,” Thom Yorke (Thom Yorke, Suspiria)

Best Spoken Word Album (Includes Poetry, Audio Books & Storytelling)
Beastie Boys Book (Various Artists) — Michael Diamond, Adam Horovitz, Scott Sherratt & Dan Zitt, producers
Becoming — Michelle Obama
I.V. Catatonia: 20 Years As A Two-Time Cancer Survivor — Eric Alexandrakis
Mr. Know-It-All — John Waters
Sekou Andrews & The String Theory — Sekou Andrews & The String Theory

Best Instrumental Composition
“Star Wars: Galaxy’s Edge Symphonic Suite” — John Williams, composer (John Williams)
“Begin Again” — Fred Hersch, composer (Fred Hersch & The WDR Big Band Conducted By Vince Mendoza)
“Crucible For Crisis” — Brian Lynch, composer (Brian Lynch Big Band)
“Love, A Beautiful Force” — Vince Mendoza, composer (Vince Mendoza, Terell Stafford, Dick Oatts & Temple University Studio Orchestra)
“Walkin’ Funny” — Christian McBride, composer (Christian McBride)

Best Remixed Recording
“I Rise (Tracy Young’s Pride Intro Radio Remix),” Tracy Young (Madonna)
“Mother’s Daugher (Wuki Remix),” Wuki (Miley Cyrus)
“The One (High Contrast Remix),” Lincoln Barrett (Jorja Smith)
“Swim (Ford. Remix),” Luke Bradford (Mild Minds)
“Work It (Soulwax Remix),” David Gerard C Dewaele and Stephen Antoine C Dewaele (Marie Davidson)

Best Music Video
“We’ve Got to Try,” The Chemical Brothers
“This Land,” Gary Clark Jr.
“Cellophane,” fka twigs
“Old Town Road (Official Movie),” Lil Nas X featuring Billie Ray Cyrus
“Glad He’s Gone,” Tove Lo

Best Music Film
Homecoming, Beyoncé
Remember My Name, David Crosby
Birth of the Cool, Miles Davis
Shangri-La, various artists
Anima, Thom Yorke

Best Dance Recording
“Linked,” Bonobo
“Got to Keep On,” The Chemical Brothers
“Piece of Your Heart,” Meduza featuring Goodboys
“Underwater,” Rüfüs Du Sol
“Midnight Hour,” Skrillex and Boys Noize featuring Ty Dolla $ign

Best Dance/Electronic Album
LP5, Apparat
No Geography, The Chemical Brothers
Hi This Is Flume (Mixtape), Flume
Solace, Rüfüs Du Sol
Weather, Tycho

Best Country Solo Performance
“All Your’n,” Tyler Childers
Girl Goin’ Nowhere,” Ashley McBryde
“Ride Me Back Home,” Willie Nelson
“God’s Country,” Blake Shelton
“Bring My Flowers Now,” Tanya Tucker

Best Country Song
“Bring My Flowers Now,” Brandi Carlile, Phil Hanseroth, Tim Hanseroth and Tanya Tucker (Tanya Tucker)
“Girl Goin’ Nowhere,” Jeremy Bussey and Ashley McBryde (Ashley McBryde)
“It All Comes Out In the Wash,” Miranda Lambert, Hillary Lindsey, Lori McKenna, and Liz Rose (Miranda Lambert)
“Some of It,” Eric Church, Clint Daniels, Jeff Hyde, and Bobby Pinson (Eric Church)
“Speechless,” Shay Mooney, Jordan Reynolds, Dan Smyers, and Laura Veltz (Dan + Shay)

Best Country Album
Desperate Man, Eric Church
Stronger Than the Truth, Reba McEntire
Interstate Gospel, Pistol Annies
Center Point Road, Thomas Rhett
While I’m Livin’, Tanya Tucker

Best Rap Performance
“Middle Child,” J. Cole
“Suge,” DaBaby
“Down Bad,” Dreamville featuring J.I.D, Bas, J. Cole, EARTHGANG & Young Nudy
“Racks in the Middle,” Nipsey Hussle featuring Roddy Ricch & Hit-Boy
“Clout,” Offset featuring Cardi B

Best Rap Song
“Bad Idea,” Chancelor Bennett, Cordae Dunston, Uforo Ebong & Daniel Hackett (YBN Cordae featuring Chance The Rapper)
“Gold Roses,” Noel Cadastre, Aubrey Graham, Anderson Hernandez, Khristopher Riddick-Tynes, William Leonard Roberts II, Joshua Quinton Scruggs, Leon Thomas III & Ozan Yildirim (Rick Ross featuring Drake)
“A Lot,” Jermaine Cole, Dacoury Natche, 21 Savage & Anthony White, (21 Savage featuring J. Cole)
“Racks in the Middle,” Ermias Asghedom, Dustin James Corbett, Greg Allen Davis, Chauncey Hollis, Jr. & Rodrick Moore (Nipsey Hussle featuring Roddy Ricch & Hit-Boy)
“Suge,” DaBaby, Jetsonmade & Pooh Beatz (DaBaby)

Best Recording Package
Chris Cornell — Barry Ament, Jeff Ament, Jeff Fura & Joe Spix, art directors (Chris Cornell)
Anónimas & Resilientes — Luisa María Arango, Carlos Dussan, Manuel García-Orozco & Juliana Jaramillo-Buenaventura, art directors (Voces Del Bullerengue)
Hold That Tiger — Andrew Wong & Fongming Yang, art directors (The Muddy Basin Ramblers)
i,i — Aaron Anderson & Eric Timothy Carlson, art directors (Bon Iver)
Intellexual — Irwan Awalludin, art director (Intellexual)

Best Boxed or Special Limited Edition Package
Woodstock: Back To The Garden – The Definitive 50th Anniversary Archive — Masaki Koike, art director (Various Artists)
Anima — Stanley Donwood & Tchocky, art directors (Thom Yorke)
Gold In Brass Age — Amanda Chiu, Mark Farrow & David Gray, art directors (David Gray)
1963: New Directions — Josh Cheuse, art director (John Coltrane)
The Radio Recordings 1939–1945 — Marek Polewski, art director (Wilhelm Furtwängler & Berliner Philharmoniker)

Best Album Notes
Stax ’68: A Memphis Story — Steve Greenberg, album notes writer (Various Artists)
The Complete Cuban Jam Sessions — Judy Cantor-Navas, album notes writer (Various Artists)
The Gospel According To Malaco — Robert Marovich, album notes writer (Various Artists)
Pedal Steel + Four Corners — Brendan Greaves, album notes writer (Terry Allen And The Panhandle Mystery Band)
Pete Seeger: The Smithsonian Folkways Collection — Jeff Place, album notes writer (Pete Seeger)

Best Historical Album
Pete Seeger: The Smithsonian Folkways Collection — Jeff Place & Robert Santelli, compilation producers; Pete Reiniger, mastering engineer (Pete Seeger)
The Girl From Chickasaw County – The Complete Capitol Masters — Andrew Batt & Kris Maher, compilation producers; Simon Gibson, mastering engineer (Bobbie Gentry)
The Great Comeback: Horowitz At Carnegie Hall — Robert Russ, compilation producer; Andreas K. Meyer & Jennifer Nulsen, mastering engineers (Vladimir Horowitz)
Kankyo Ongaku: Japanese Ambient, Environmental & New Age Music 1980-1990 — Spencer Doran, Yosuke Kitazawa, Douglas Macgowan & Matt Sullivan, compilation producers; John Baldwin, mastering engineer (Various Artists)
Woodstock: Back To The Garden – The Definitive 50th Anniversary Archive — Brian Kehew, Steve Woolard & Andy Zax, compilation producers; Dave Schultz, mastering engineer, Brian Kehew, restoration engineer (Various Artists)

Best Engineered Album, Non-Classical
When We All Fall Asleep, Where Do We Go? — Rob Kinelski & Finneas O’Connell, engineers; John Greenham, mastering engineer (Billie Eilish)
All These Things — Tchad Blake, Adam Greenspan & Rodney Shearer, engineers; Bernie Grundman, mastering engineer (Thomas Dybdahl)
Ella Mai — Chris “Shaggy” Ascher, Jaycen Joshua & David Pizzimenti, engineers; Chris Athens, mastering engineer (Ella Mai)
Run Home Slow — Paul Butler & Sam Teskey, engineers; Joe Carra, mastering engineer (The Teskey Brothers)
Scenery — Tom Elmhirst, Ben Kane & Jeremy Most, engineers; Bob Ludwig, mastering engineer (Emily King)

Best Immersive Audio Album
Lux — Morten Lindberg, immersive audio engineer; Morten Lindberg, immersive audio mastering engineer; Morten Lindberg, immersive audio producer (Anita Brevik, Trondheimsolistene & Nidarosdomens Jentekor)
Chain Tripping — Luke Argilla, immersive audio engineer; Jurgen Scharpf, immersive audio mastering engineer; Jona Bechtolt, Claire L. Evans & Rob Kieswetter, immersive audio producers (Yacht)
Kverndokk: Symphonic Dances — Jim Anderson, immersive audio engineer; Robert C. Ludwig, immersive audio mastering engineer; Ulrike Schwarz, immersive audio producer (Ken-David Masur & Stavanger Symphony Orchestra)
The Orchestral Organ — Keith O. Johnson, immersive audio engineer; Keith O. Johnson, immersive audio mastering engineer; Marina A. Ledin & Victor Ledin, immersive audio producers (Jan Kraybill)
The Savior — Bob Clearmountain, immersive audio engineer; Bob Ludwig, immersive audio mastering engineer; Michael Marquart & Dave Way, immersive audio producers (A Bad Think)

Best New Age Album
Wings — Peter Kater
Fairy Dreams — David Arkenstone
Homage To Kindness — David Darling
Verve — Sebastian Plano
Deva — Deva Premal

Best Bluegrass Album
Tall Fiddler — Michael Cleveland
Live In Prague, Czech Republic — Doyle Lawson & Quicksilver
Toil, Tears & Trouble — The Po’ Ramblin’ Boys
Royal Traveller — Missy Raines
If You Can’t Stand The Heat — Frank Solivan & Dirty Kitchen

Best Traditional Blues Album
Tall, Dark & Handsome — Delbert McClinton & Self-made Men
Kingfish — Christone “Kingfish” Ingram
Sitting On Top Of The Blues — Bobby Rush
Baby, Please Come Home — Jimmie Vaughan
Spectacular Class — Jontavious Willis

Best Contemporary Blues Album
This Land — Gary Clark Jr.
Venom & Faith — Larkin Poe
Brighter Days — Robert Randolph & The Family Band
Somebody Save Me — Sugaray Rayford
Keep On — Southern Avenue

Best Folk Album
My Finest Work Yet — Andrew Bird
Rearrange My Heart — Che Apalache
Patty Griffin — Patty Griffin
Evening Machines — Gregory Alan Isakov
Front Porch — Joy Williams

Best Regional Roots Music Album
Good Time — Ranky Tanky
Kalawai’anui — Amy Hānaiali’i
When It’s Cold – Cree Round Dance Songs — Northern Cree
Recorded Live At The 2019 New Orleans Jazz & Heritage Festival — Rebirth Brass Band
Hawaiian Lullaby (Various Artists) — Imua Garza & Kimié Miner, Producers

Best Reggae Album
Rapture — Koffee
As I Am — Julian Marley
The Final Battle: Sly & Robbie Vs. Roots Radics — Sly & Robbie & Roots Radics
Mass Manipulation — Steel Pulse
More Work To Be Done — Third World

Best Children’s Music Album
Ageless Songs For The Child Archetype — Jon Samson
Flying High! — Caspar Babypants
I Love Rainy Days — Daniel Tashian
The Love — Alphabet Rockers
Winterland — The Okee Dokee Brothers

Best Contemporary Instrumental Album
Mettavolution — Rodrigo y Gabriela
Ancestral Recall — Christian Scott aTunde Adjuah
Star People Nation — Theo Croker
Beat Music! Beat Music! Beat Music! — Mark Guiliana
Elevate — Lettuce

Best Arrangement, Instrumental or A Cappella
“Moon River” — Jacob Collier, arranger (Jacob Collier)
“Blue Skies” — Kris Bowers, arranger (Kris Bowers)
“Hedwig’s Theme” — John Williams, arranger (Anne-Sophie Mutter & John Williams)
“La Novena” — Emilio Solla, arranger (Emilio Solla Tango Jazz Orchestra)
“Love, A Beautiful Force” — Vince Mendoza, arranger (Vince Mendoza, Terell Stafford, Dick Oatts & Temple University Studio Orchestra)

Best Arrangement, Instruments and Vocals
“All Night Long” — Jacob Collier, arranger (Jacob Collier Featuring Jules Buckley, Take 6 & Metropole Orkest)
“Jolene” — Geoff Keezer, arranger (Sara Gazarek)
“Marry Me A Little” — Cyrille Aimée & Diego Figueiredo, arrangers (Cyrille Aimée)
“Over The Rainbow” — Vince Mendoza, arranger (Trisha Yearwood)
“12 Little Spells (Thoracic Spine)” — Esperanza Spalding, arranger (Esperanza Spalding)

Best Improvised Jazz Solo
“Sozinho” — Randy Brecker, soloist
“Elsewhere” — Melissa Aldana, soloist
“Tomorrow Is The Question” — Julian Lage, soloist
“The Windup” — Brandford Marsalis, soloist
“Sightseeing” — Christian McBride, soloist

Best Jazz Vocal Album
12 Little Spells — Esperanza Spalding
Thirsty Ghost — Sara Gazarek
Love & Liberation — Jazzmeia Horn
Alone Together — Catherine Russell
Screenplay — The Tierney Sutton Band

Best Jazz Instrumental Album
Finding Gabriel — Brad Mehldau
In The Key Of The Universe — Joey DeFrancesco
The Secret Between The Shadow And The Soul — Branford Marsalis Quartet
Christian McBride’s New Jawn — Brad Mehldau
Come What May – Joshua Redman Quartet

Best Large Jazz Ensemble Album
Triple Helix – Anat Cohen Tentet
Dancer in Nowhere – Miho Hazama
Hiding Out – Mike Holober & The Gotham Jazz Orchestra
The Omni-American Book Club – Brian Lynch Big Band
One Day Wonder – Terraza Big Band

Best Latin Jazz Album
Antidote — Chick Corea & The Spanish Heart Band
Sorte!: Music By John Finbury — Thalma De Freitas With Vitor Gonçalves, John Patitucci, Chico Pinheiro, Rogerio Boccato & Duduka Da Fonseca
Una Noche Con Rubén Blades — Jazz At Lincoln Center Orchestra With Wynton Marsalis & Rubén Blades
Carib — David Sánchez
Sonero: The Music Of Ismael Rivera — Miguel Zenón

Best Gospel Performance/Song
“Love Theory”– Kirk Franklin; Kirk Franklin, Songwriter
“Talkin’ ‘Bout Jesus” — Gloria Gaynor ft. Yolanda Adams; Bryan Fowler, Gloria Gaynor & Chris Stevens, Songwriters
“See The Light” — Travis Greene ft. Jekalyn Carr
“Speak The Name” — Koryn Hawthorne ft. Natalie Grant
“This Is A Move (Live)” — Tasha Cobbs Leonard; Tony Brown, Brandon Lake, Tasha Cobbs Leonard & Nate Moore, Songwriters

Best Contemporary Christian Music Performance/Song
“God Only Knows” — for King & Country & Dolly Parton; Josh Kerr, Jordan Reynolds, Joel Smallbone, Luke Smallbone & Tedd Tjornhom, songwriters
“Only Jesus” — Casting Crowns; Mark Hall, Bernie Herms & Matthew West, songwriters
“Haven’t Seen It Yet” — Danny Gokey; Danny Gokey, Ethan Hulse & Colby Wedgeworth, songwriters
“God’s Not Done With You (Single Version)” — Tauren Wells
“Rescue Story” — Zach Williams; Ethan Hulse, Andrew Ripp, Jonathan Smith & Zach Williams, songwriters

Best Gospel Album
Long Live Love — Kirk Franklin
Goshen — Donald Lawrence Presents The Tri-City Singers
Tunnel Vision — Gene Moore
Settle Here — William Murphy
Something’s Happening! A Christmas Album — CeCe Winans

Best Contemporary Christian Music Album
Burn The Ships — for King & Country
I Know A Ghost — Crowder
Haven’t Seen It Yet — Danny Gokey
The Elements — TobyMac
Holy Roar — Chris Tomlin

Best Roots Gospel Album
Testimony — Gloria Gaynor
Deeper Roots: Where The Bluegrass
Grows — Steven Curtis Chapman
Deeper Oceans — Joseph Habedank
His Name Is Jesus — Tim Menzies
Gonna Sing, Gonna Shout (Various Artists) — Jerry Salley, producer

Best Latin Pop Album
#ELDISCO — Alejandro Sanz
Vida — Luis Fonsi
11:11 — Maluma
Montaner — Ricardo Montaner
Fantasía — Sebastian Yatra

Best Latin Rock, Urban or Alternative Album
El Mal Querer – Rosalía
X 100PRE — Bad Bunny
Oasis — J Balvin & Bad Bunny
Indestructible — Flor De Toloache
Almadura — iLe

Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano)
De Ayer Para Siempre — Mariachi Los Camperos
Caminando — Joss Favela
Percepción — Intocable
Poco A Poco — La Energia Norteña
20 Aniversario — Mariachi Divas De Cindy Shea

Best Tropical Latin Album
Opus — Marc Anthony (TIE)
A Journey Through Cuban Music — Aymée Nuviola (TIE)
Tiempo Al Tiempo — Luis Enrique + C4 Trio
Candela — Vicente García
Literal — Juan Luis Guerra 4.40

Best Engineered Album, Classical
Riley: Sun Rings — Leslie Ann Jones, engineer; Robert C. Ludwig, mastering engineer (Kronos Quartet)
Aequa – Anna Thorvaldsdóttir — Daniel Shores, engineer; Daniel Shores, mastering engineer (International Contemporary Ensemble)
Bruckner: Symphony No. 9 — Mark Donahue, engineer; Mark Donahue, mastering engineer (Manfred Honeck & Pittsburgh Symphony Orchestra)
Rachmaninoff – Hermitage Piano Trio — Keith O. Johnson & Sean Royce Martin, engineers; Keith O. Johnson, mastering engineer (Hermitage Piano Trio)
Wolfe: Fire In My Mouth — Bob Hanlon & Lawrence Rock, engineers; Ian Good & Lawrence Rock, mastering engineers (Jaap Van Zweden, Francisco J. Núñez, Donald Nally, The Crossing, Young People’s Chorus Of NY City & New York Philharmonic)

Producer Of The Year, Classical
Blanton Alspaugh
James Ginsburg
Marina A. Ledin, Victor Ledin
Morten Lindberg
Dirk Sobotka

Best Orchestral Performance
“Norman: Sustain” — Gustavo Dudamel, conductor (Los Angeles Philharmonic)
“Bruckner: Symphony No. 9” — Manfred Honeck, conductor (Pittsburgh Symphony Orchestra)
“Copland: Billy The Kid; Grohg” — Leonard Slatkin, conductor (Detroit Symphony Orchestra)
“Transatlantic” — Louis Langrée, conductor (Cincinnati Symphony Orchestra)
“Weinberg: Symphonies Nos. 2 & 21” — Mirga Gražinytė-tyla, conductor (City Of Birmingham Symphony Orchestra & Kremerata Baltica)

Best Opera Recording
“Benjamin: Lessons In Love & Violence” — George Benjamin, conductor; Stéphane Degout, Barbara Hannigan, Peter Hoare & Gyula Orendt; James Whitbourn, producer (Orchestra Of The Royal Opera House)
“Berg: Wozzeck” — Marc Albrecht, conductor; Christopher Maltman & Eva-Maria Westbroek; François Roussillon, producer (Netherlands Philharmonic Orchestra; Chorus Of Dutch National Opera)
“Charpentier: Les Arts Florissants; Les Plaisirs De Versailles” — Paul O’Dette & Stephen Stubbs, conductors; Jesse Blumberg, Teresa Wakim & Virginia Warnken; Renate Wolter-Seevers, producer (Boston Early Music Festival Chamber Ensemble; Boston Early Music Festival Vocal Ensemble)
“Picker: Fantastic Mr. Fox” — Gil Rose, conductor; John Brancy, Andrew Craig Brown, Gabriel Preisser, Krista River & Edwin Vega; Gil Rose, producer (Boston Modern Orchestra Project; Boston Children’s Chorus)
“Wagner: Lohengrin” — Christian Thielemann, conductor; Piotr Beczała, Anja Harteros, Tomasz Konieczny, Waltraud Meier & Georg Zeppenfeld; Eckhard Glauche, producer (Festspielorchester Bayreuth; Festspielchor Bayreuth)

Best Choral Performance
“Duruflé: Complete Choral Works” — Robert Simpson, conductor (Ken Cowan; Houston Chamber Choir)
“Boyle: Voyages” — Donald Nally, conductor (The Crossing)
“The Hope Of Loving” — Craig Hella Johnson, conductor (Conspirare)
“Sander: The Divine Liturgy Of St. John Chrysostom” — Peter Jermihov, conductor (Evan Bravos, Vadim Gan, Kevin Keys, Glenn Miller & Daniel Shirley; PaTRAM Institute Singers)
“Smith, K.: The Arc In The Sky” — Donald Nally, conductor (The Crossing)

Best Chamber Music/Small Ensemble Performance
“Shaw: Orange” — Attacca Quartet
“Cerrone: The Pieces That Fall To Earth” — Christopher Rountree & Wild Up
“Freedom & Faith” — Publiquartet
“Perpetulum” — Third Coast Percussion
“Rachmaninoff” – Hermitage Piano Trio — Hermitage Piano Trio

Best Classical Instrumental Solo
“The Berlin Recital” — Yuja Wang
“Higdon: Harp Concerto” — Yolanda Kondonassis; Ward Stare, conductor (The Rochester Philharmonic Orchestra)
“Marsalis: Violin Concerto; Fiddle Dance Suite” — Nicola Benedetti; Cristian Măcelaru, conductor (Philadelphia Orchestra)
“The Orchestral Organ” — Jan Kraybill
“Torke: Sky, Concerto For Violin” — Tessa Lark; David Alan Miller, conductor (Albany Symphony)

Best Classical Solo Vocal Album
The Edge Of Silence – Works For Voice By György Kurtág — Susan Narucki (Donald Berman, Curtis Macomber, Kathryn Schulmeister & Nicholas Tolle)
Himmelsmusik — Philippe Jaroussky & Céline Scheen; Christina Pluhar, conductor; L’arpeggiata, ensemble (Jesús Rodil & Dingle Yandell)
Schumann: Liederkreis Op. 24, Kerner-lieder Op. 35 — Matthias Goerne; Leif Ove Andsnes, accompanist
Songplay — Joyce Didonato; Chuck Israels, Jimmy Madison, Charlie Porter & Craig Terry, accompanists (Steve Barnett & Lautaro Greco)
A Te, O Cara — Stephen Costello; Constantine Orbelian, conductor (Kaunas City Symphony Orchestra)

Related Posts

How Aretha Franklin Ended Up Singing the A Different World Theme Song

Dolly Parton’s America Examines the Woman Behind the Icon

Okay, Sure: Here’s Pitbull’s Take on Toto’s ‘Africa’

Ashlee Simpson and Evan Ross Are Making Music Together and It’s Kind of Great

Halsey’s New Song Quotes ‘Cry Me a River’ So You Know the Heartbreak Is Real

All the Artists Who’ve Denounced R. Kelly